Nowa rekomendacja dla 11bit z ceną docelową 560 zł

opublikowano: 02-08-2018, 12:46

Analitycy Wood&Co. rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla 11bit studios od zalecenia „kupuj” z ceną docelowa 560 zł za szt.

Analitycy oczekują, że najnowsza produkcja spółki – gra Frostpunk sprzeda się w ciągu czterech lat w liczbie 4,5 mln szt. Zwracają uwagę, że z każdym nowym tytułem 11bit poprawia jakość swoich gier, wielkość sprzedaży, przychody i zyski.

Analitykom podoba się, że spółka ma doświadczenie w tworzeniu dobrych gier i planuje zwiększyć częstotliwość nowych wydań oraz, że jest już znaczącym twórcą gier na rynku indie, z ponad 5 mln szt. sprzedanych kopii.  Zwracają uwagę, że spółka jest wyceniany atrakcyjnie w stosunku do  firm porównywalnych (33 proc. dyskonto średnio na 2018-19E P / E), generując przy tym wyższe zwroty (1,6-1,9x wyższy wskaźnik ROE i EBITDA).

 Spodziewają się, że w tym roku 11bit wypracuje historycznie najlepsze wyniki  (109 mln zł sprzedaży i 64 mln zł zysku netto).

Artykuł jest wyciągiem z rekomendacji opublikowanej po raz pierwszy 1 sierpnia.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu