Nowe fundusze i konsolidacja

Paulina Sztajnert
opublikowano: 09-01-2004, 00:00

Pionieer Pekao TFI ma sposób na zdobycie nowych aktywów w rosnącym rynku funduszy inwestycyjnych.

Rok 2003 okazał się kolejnym dobrym rokiem dla Pioneer Pekao TFI. Towarzystwo mogło pochwalić się ponad 30-proc. udziałem w rynku, czyli o blisko 6 proc. większym niż w 2002 r.

— Wzrost był możliwy głównie dzięki dwóm czynnikom: efektywnemu kanałowi dystrybucji, jakim jest bank Pekao SA, i dywersyfikacji produktowej — mówi Daniel Kingsbury, prezes Pioneer Pekao Investment Management, firmy zarządzającej aktywami Pioneer Pekao TFI.

Na koniec grudnia 2003 r. Pioneer Pekao TFI dysponowało aktywami wartości 10,1 mld zł, czyli o 85 proc. większym niż rok wcześniej. Największa część tych aktywów — 36 proc. — ulokowana była w funduszach zrównoważonych i stabilnego wzrostu.

— Znalazło to także odbicie w wynikach finansowych. Na koniec września 2003 r. Pioneer Pekao Investment Management odnotowało wynik finansowy netto 24 mln zł, natomiast Pioneer Pekao TFI — 13,5 mln zł.

Aby zatrzymać dobrą passę, towarzystwo przygotowało nowe produkty.

— W najbliższych dniach złożymy wniosek do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd o utworzenie nowego funduszu. Będzie to fundusz akcji europejskich spółek — mówi Zbigniew Jagiełło, prezes Pioneer Pekao TFI.

Fundusz rozpocznie działalność na przełomie marca i kwietnia. To nie koniec zmian, jakie TFI przygotowało na ten rok. 31 stycznia Pioneer Indeksowy FIO zostanie przyłączony do Pioneer Akcji FIO. W drugim kwartale podobny los spotka Pioneer Sektora Usług FIO, który zostanie przyłączony do Pioneer Agresywnego Inwestowania FIO.

— Rynek funduszy wzrośnie w tym roku z 33 do 40 mld zł. Zakładamy 25-proc. udział w jego wzroście — mówi Zbigniew Jagiełło.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paulina Sztajnert

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nowe fundusze i konsolidacja