Nowe hipermarkety w Lublinie

Marcin Musioł
04-07-2006, 00:00

Casta Invest wybuduje w Lublinie dwa centra handlowe. Firma planuje także inwestycje w innych regionach Polski.

Casta Invest Polska — polski oddział czeskiej firmy Casta Invest — kupił w Lublinie za 3,1 mln zł działkę o powierzchni 6 tys. mkw. Deweloper chce na niej postawić jednokondygnacyjne centrum handlowe o powierzchni około 2 tys. mkw., parking oraz stację benzynową.

— Obecnie prowadzimy rozmowy z trzema sieciami handlowymi w sprawie wynajmu obiektu. Niestety, ich stopień zaawansowania nie pozwala na ujawnienie szczegółów — mówi Radoslav Vejnielka, przedstawiciel Casta Invest.

W sąsiedztwie działki znajduje się market sieci Champion. Niewykluczone, że w obiekcie postawionym przez czeską firmę działać będzie sieć niezajmująca się sprzedażą artykułów spożywczych.

Do wiosny

To niejedyna inwestycja Czechów realizowana obecnie w Lublinie. W innej części miasta deweloper kupił w ubiegłym roku działkę, na której wybuduje centrum handlowe o powierzchni 16 tys. mkw. wraz z parkingiem na 500 pojazdów. W obiekcie znajdzie się hipermarket spożywczy sieci Carrefour o powierzchni 2,5 tys. mkw. oraz pasaż butików. Pod koniec maja urząd miasta wydał pozwolenie na postawienie obiektu.

Plany na przyszłość

— Pierwsze prace rozpoczną się w ciągu miesiąca. Koniec robót przewidziano na wiosnę przyszłego roku — mówi Radoslav Vejnielka.

W obu obiektach pracę znajdzie około 500 osób.

Firma Casta Invest ma na koncie kilkanaście obiektów handlowych i magazynowych, a także stacje benzynowe i osiedla mieszkaniowe w Czechach, na Słowacji i w Niemczech. Inwestycja w Lublinie jest pierwszą w Polsce. Czeski deweloper ma w planach wejście do innych dużych miast południowo-wschodniej Polski — m.in. do Kielc i Rzeszowa, gdzie zamierza postawić galerię handlową, składającą się z ośmiu sklepów o łącznej powierzchni około 16 tys. mkw.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Musioł

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Nowe hipermarkety w Lublinie