Nowe inwestycje w krakowskiej SSE

  • Marta Bellon
opublikowano: 05-06-2014, 00:00

Do końca tego roku zezwolenie na prowadzenie działalności na terenie krakowskiej strefy ma otrzymać ponad 40 przedsiębiorstw.

Pięć kolejnych firm z sektora MSP zainwestuje w Zatorze, Niepołomicach i Trzebini, na terenach należących do Krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Przedsiębiorcy planują wydać w sumie 46 mln zł i utworzyć 39 nowych miejsc pracy. W tym roku krakowski technopark wydał 14 zezwoleń na działalność w strefie. Firma Protech wybuduje w Zatorze halę i wyposaży ją w urządzenia do obróbki metalu. Zainwestuje 20 mln zł i stworzy dwa nowe miejsca pracy. To już drugie zezwolenie dla tego przedsiębiorstwa. W Niepołomicach zainwestują firmy Frapol i Allpro. Pierwsza planuje budowę nowej hali produkcyjnej o powierzchni ok. 16 tys. mkw.

Zamierza produkować osprzęt systemów wentylacji i klimatyzacji. Zobowiązała się ponieść nakłady inwestycyjne w wysokości 15 mln zł i utworzyć dziesięć nowych miejsc pracy. Firma Allpro rozpocznie produkcję i przetwórstwo szkła z wykorzystaniem różnych metod obróbki. Wybuduje w Niepołomicach obiekt o przeznaczeniu produkcyjnym, magazynowym i biurowym z nowoczesnym parkiem maszynowym i zmodernizowaną linią technologiczną. Zainwestuje 6 mln zł, a zatrudni 12 nowych pracowników.

Ostatnie dwie inwestycje zostaną zrealizowane w Trzebini. Unimetal Recycling, która zajmuje się odzyskiem metali szlachetnych używanych do produkcji katalizatorów samochodowych, zainwestuje 3 mln zł. A przedsiębiorstwo Strobos — 2 mln zł w budowę nowego zakładu, w którym produkowane będą lampy ostrzegawcze.

— Spodziewamy się, że w tym roku wprowadzimy do strefy ponad 40 firm — zapowiada Wiesława Kornaś-Kita, prezes KPT.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Polecane