Nowe maksima, hossa trwa

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 09-04-2004, 00:00

Przedświąteczna sesja przyniosła nowe tegoroczne maksima na rynku terminowym (1836 pkt). Niewielka aktywność handlujących sprzyjała podciąganiu wartości czerwcowej serii kontraktów na WIG20. Na pierwszy rzut oka sytuacja wygląda bardzo pozytywnie, ale trudno uznać wyniki takiej sesji za wiarygodne. Pierwsze wsparcie znajduje się na 1815 pkt.

Notowania rozpoczęły się wzrostem na 1820 pkt. Początek sesji przyniósł powrót do wspomnianego wsparcia. Na tym poziomie popyt przejął kontrolę, nie dopuszczając do potwierdzenia sygnałów sprzedaży. W obliczu spokojnych zwyżek na rynku kasowym najpopularniejsza seria kontraktów rozpoczęła powolną wspinaczkę. Futures sięgnęły pierwszego istotnego oporu na 1830 pkt. Przez dłuższy czas kontrakty pozostawały poniżej tej bariery. Wybicie nastąpiło dzięki nowym maksimom indeksu. Kontrakty również wyskoczyły na nowe szczyty. Zamknięcie wypadło na 1830 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy