Nowe maksima w zasięgu ręki

MWIE, Bloomberg
opublikowano: 13-10-2010, 14:09

Na dwie godziny przed rozpoczęciem handlu na  giełdzie nowojorskiej indeksy są na najlepszej drodze do wyjścia na nowe 5 – miesięczne maksima.

Kontrakty na S&P 500 zwyżkują o 0,8 proc., kontrakty na Nasdaq zyskują 0,7 proc.,  kontrakty na Dow Jonesa notują 0,6 – proc. wzrost.

Pozytywne wiadomości nadchodzą z Azji. Japońskie zamówienia na maszyny skoczyły w sierpniu o ponad 10 proc., co było największym przyrostem od grudnia zeszłego roku, a zaufanie konsumentów australijskich zanotowało wyraźną poprawę dzięki wstrzymaniu się przez bank centralny z podwyżką stóp.

O ponad 2 proc. w handlu w Niemczech zwyżkuje Intel. Prognoza przychodów za czwarty kwartał opublikowana przez największego na świecie producenta mikroprocesorów pobiła oczekiwania analityków. Z kolei o 1 proc. zwyżkuje JP Morgan, który przed otwarciem opublikuje wyniki kwartalne.

- Pokonywanie oczekiwań rynkowych to w przypadku JP Morgan już niemal tradycja – powiedział Jim Reid, szef strategii w Deutsche Banku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Nowe maksima w zasięgu ręki