Nowe podmioty na liście ostrzeżeń publicznych KNF

PAP
opublikowano: 10-08-2021, 11:02

Na listę ostrzeżeń publicznych zostały wpisane nowe podmioty – poinformowała we wtorek Komisja Nadzoru Finansowego.

Na listę ostrzeżeń KNF wpisała Monfex, która prowadzi działalność w wykorzystaniem stron internetowych monfex.com i investmarket.info. Jak wynika z komunikatu KNF, w tej sprawie do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zostało skierowane przez Urząd KNF zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 2 i 3 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia.

Kolejnym podmiotem na liście ostrzeżeń Leedia Srl z siedzibą w Mediolanie we Włoszech. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 79 ust. 1 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (wykonywanie działalności bez wpisu do rejestru agentów firm inwestycyjnych) zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

KNF wpisała także na listę ostrzeżeń podstrony w ramach domeny focusnews365.com. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia) zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Na listę ostrzeżeń trafiła strona internetowa investingops.com/investment/pl/taboola-amz. W związku z jej działalnością urząd KNF skierował do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane