Nowe połączenia kontenerowe

MIB.LOGISTYKA.PB.PL
opublikowano: 12-10-2009, 00:00

Nowe połączenie kontenerowe

Spółka Unifeeder we współpracy z PCC Port Szczecin otworzyła połączenie kontenerowe w rozkładzie Szczecin — Kopenhaga — Bremerhaven. Wyjście ze Szczecina w każdy poniedziałek.

— To trzeci, po BCL/IMCL i Team Lines, operator feederowy, który zdecydował się na bezpośrednie zawinięcia do Szczecina — mówi Marcin Bykowski, szef terminalu kontenerowego PCC Port Szczecin.

Unifeeder to jeden z największych operatorów dowozowych w Europie. Firma przewozi rocznie około 1,4 miliona TEU (7,5 tys. zawinięć do portów). Jej flota składa się z około 40 nowoczesnych statków o pojemności od 508 do 1425 TEU. Oprócz tzw. feedering cargo, czyli kontenerów znajdujących się w obrocie linii oceanicznych, Unifeeder dysponuje własnym parkiem kontenerowym, wykorzystywanym w obrocie regionalnym (Shortsea Service Door-to-Door). Armator ma dwanaście oddziałów, m.in. w Danii, Niemczech, Rosji, Szwecji, Anglii, Belgii i Holandii. Połączenie ze Szczecinem utrzymuje m/v Kalina. Statek może zabrać na pokład 700 TEU, w tym 100 kontenerów chłodniczych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIB.LOGISTYKA.PB.PL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu