Czytasz dzięki

Nowe reguły się sprawdziły

WOJCIECH KOŁPA dyrektor ds. inwestycji VRP
opublikowano: 05-06-2016, 22:00

Komentarz organizatora inwestycyjnego ImPuls do bizesu

W tym roku spółka VRP jako organizator inwestycyjny konkursu postanowiła zaproponować pomysłodawcom odmienioną formułę rywalizacji. Główny akcent położyliśmy na rozwinięte start-upy oraz małe i średnie firmy poszukujące kapitału. Byliśmy bardzo ciekawi, jak taki podział przełoży się na jakość i liczbę zgłaszanych projektów. Mogę ujawnić, że wśród składających zgłoszenia pojawiły się projekty bardzo zaawansowane, z firm o przychodach sytuujących je wyżej niż w „koszyku” średnich przedsiębiorstw.

Można było się zresztą tego spodziewać, gdyż poza nagrodą konkursową, która jest formą satysfakcji ze zwycięstwa, była zaproponowana możliwość pozyskania inwestora do finansowania projektu. W tym roku wraz ze zmianą formuły podwyższyliśmy kwotę przeznaczoną na inwestycję w dany projekt. Zdawaliśmy sobie sprawę, że to, co było interesujące w ubiegłym roku dla początkującego start-upu, nie będzie obecnie zachęcające dla rozwiniętego.

Autorzy dwudziestu najlepszych projektów, z którymi rozmawialiśmy w bezpośrednich spotkaniach, zrobili na nas spore wrażenie. Były to spotkania z polską przedsiębiorczością. Niektóre, w związku z konkursem, spotkały się z niesamowitym zainteresowaniem inwestorów, a także nagłym wzrostem sprzedaży produktów. To drugie bylibyśmy raczej skłonni przypisać wcześniejszym działaniom właścicieli. Udział w konkursie miał ich upewnić co do słuszności drogi, jaką przyjęli.

Liczba i jakość projektów w tej edycji pokazała, że konkurs jest coraz bardziej rozpoznawalny i gwarantuje uczestnikom możliwość prawdziwej rywalizacji o laur najciekawszego projektu roku. Zachęcam firmy niezdecydowane do śledzenia kolejnych edycji konkursu i udziału w nim. Poza elementem rywalizacji waszego projektu z innymi zgłoszonymi poznacie ludzi z VRP, z którymi można porozmawiać o biznesie.

Dziękujemy wszystkim firmom, które przedstawiły projekty do konkursu, gratulujemy finalistom. Do zobaczenia i usłyszenia w przyszłej edycji. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WOJCIECH KOŁPA dyrektor ds. inwestycji VRP

Polecane