Nowe rekordy na Wall Street

opublikowano: 18-12-2017, 22:02
aktualizacja: 18-12-2017, 22:03

Poniedziałkowa sesja giełdowa w Stanach Zjednoczonych przebiegła pod znakiem mocnych wzrostów głównych indeksów notowanych na Wall Street.

Ostatecznie indeks Dow Jones Industrial Average zakończył dzień zwyżką o 0,57 proc., Standard & Poor’s zyskiwał 0,54 proc. zaś Nasdaq 0,84 proc.

Byk z Wall Street
Zobacz więcej

Byk z Wall Street Bloomberg

Przedświąteczny tydzień amerykańska giełda rozpoczęła na plusie po tym jak Republikanie osiągnęli porozumienie co do ostatecznego kształtu cięć podatkowych. Dolar osłabił się, a obligacje skarbowe taniały.

Indeksy S&P 500 oraz Nasdaq odnotowały nowe rekordy, gdy inwestorzy pozytywnie zdyskontowali postęp w pracach nad nowymi przepisami podatkowymi. W połowie tygodnia mają być one poddane pod głosowanie w Izbie Reprezentantów oraz Senacie . Zgodnie z planem ustawa ma trafić na biurko prezydenta Donalda Trumpa jeszcze przed Świętami.

- Myślę, że jeszcze w dalszym ciągu mamy do czynienie z dużą dozą sceptycyzmu na rynkach, co do tego, że to naprawdę się dzieje. Jak zostanie jednak zatwierdzona, to myślimy, że jest jeszcze miejsce dla zwyżek – powiedział w rozmowie z Bloombergiem Luke Tillet, główny ekonomista w Wilmington Trust Corp.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nowe rekordy na Wall Street