Nowe stołki Samoobrony - prasa

(Marek Druś)
10-11-2006, 07:56

Samoobrona ma obsadzić wiceministrów w resortach finansów, gospodarki morskiej i sportu. "Gazeta Wyborcza" dotarła do listy kandydatów przedstawionych PiS przez partię Leppera.

Samoobrona ma obsadzić wiceministrów w resortach finansów, gospodarki morskiej i sportu. "Gazeta Wyborcza" dotarła do listy kandydatów przedstawionych PiS przez partię Leppera.

Na podsekretarza stanu w resorcie finansów Samoobrona proponuje 36-letniego Andrzeja Wróblewskiego, członka tej partii od kilku miesięcy. Kandydat jest dyrektorem biura polityki finansowej Korporacji Polskie Stocznie SA w Warszawie. PiS zastrzegł, że będzie go musiała zaakceptować wicepremier i minister finansów Zyta Gilowska.

Obawy Gilowskiej może wzbudzić to, że wiceminister z Samoobrony będzie chciał wprowadzić program gospodarczy tej partii, który zawierał szereg "księżycowych" pomysłów.

Kandydatem Samoobrony na wiceministra gospodarki morskiej jest były dyplomata, 58-letni Zbigniew Graczyk, na przełomie lat 1999- 2000 radca ambasady RP w Rosji. W CV napisał o swoich kompetencjach: "kompetentny w pełnym zakresie współpracy z Federacją Rosyjską i byłymi krajami ZSRR".

Nowym wiceministrem sportu ma być 47-letni Jan Jakimiec, od 2003 roku zastępca dyrektora Departamentu Edukacji i Sportu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego.

PiS sprawdza teraz kandydatów zgłoszonych przez Samoobronę. Weryfikuje ich m.in. ABW. Jeśli przejdą weryfikację, w ciągu kilku dni mają być powołani na stanowiska. W sumie partia Leppera będzie miała w rządzie pięciu sekretarzy stanu i jedenastu podsekretarzy, zapowiada "Gazeta Wyborcza".

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Nowe stołki Samoobrony - prasa