Nowe winiety na Słowacji

Łukasz Gromkowski
opublikowano: 2003-12-18 00:00

W 2004 r. średnio o 25 proc. wzrosną opłaty za przejazd słowackimi autostradami i drogami ekspresowymi. W najbliższym czasie rozpocznie się sprzedaż nowych winiet (będą dostępne na przejściach granicznych, stacjach benzynowych i pocztach). Cena rocznej opłaty za samochód osobowy to około 66 zł. Winiety dla ciężarówek są kilkakrotnie droższe. W ciągu kilku lat winiety zostaną zastąpione przez system opłat wzorowany na systemie niemieckim. Wówczas wszyscy kierowcy będą płacić za każdy przejechany kilometr.