Nowe zezwolenia w Łódzkiej SSE

PAP, DI
opublikowano: 31-01-2014, 00:00

Wśród planowanych inwestycji są nie tylko takie o wartości kilkudziesięciu milionów złotych, ale także takie po kilka milionów.

Dwanaście firm otrzymało wczoraj zezwolenia na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W sumie zadeklarowały one inwestycje za prawie 184 mln zł, utworzenie 241 nowych miejsc pracy oraz utrzymanie 1015 dotychczasowych etatów.

Najwięcej, bo co najmniej 58,8 mln zł, ma do końca 2016 r. zainwestować spółka VPK Packaging, która w podstrefie Radomsko zamierza uruchomić zakład produkujący opakowania z tektury. Wśród inwestorów są jednak również mniejsze przedsiębiorstwa, które wyłożą po kilka milionów złotych. Po co najmniej 8 mln zł zamierzają wydać: Star Fitness oraz Elfa Pharm. Pierwsza z firm, która specjalizuje się m.in. w wyposażeniu siłowni i klubów fitness w sprzęt do ćwiczeń, będzie działać na terenie podstrefy Kutno i zatrudni 20 pracowników do końca 2018 r. Elfa Pharm otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w podstrefie Chociw w woj. łódzkim; zamierza uruchomić produkcję kosmetyków i wyrobów sanitarno-higienicznych. Firma do końca 2015 r. zatrudni co najmniej 30 osób. Rozbudowę zakładu zapowiedziała spółka Hapam Poland — producent odłączników wysokiego napięcia.

Firma chce zainwestować co najmniej 5 mln zł do 2018 r. oraz zwiększyć dotychczasowe zatrudnienie o kolejnych sześciu pracowników.

Drugie już zezwolenie na działalność w podstrefie Rawa Mazowiecka otrzymała spółka Quick-mix, produkująca materiały budowlane. Firma planuje wybudować nową halę produkcyjną i zaplecze laboratoryjne. Inwestycja ma kosztować co najmniej 5,1 mln zł. Zatrudnienie zwiększy się o 10 pracowników. W piotrkowskiej podstrefie Huta Szkła Anewal ma m.in. produkować słoiki dla branży spożywczej oraz przetwórstwa rolno-spożywczego. Firma zamierza zainwestować co najmniej 4,6 mln zł oraz zatrudnić nie mniej niż 20 pracowników do końca 2017 r. Co najmniej 4,5 mln zł ma kosztować firmę POPRAWA Producent Opakowań Tekturowych wybudowanie w podstrefie w Ostrzeszowie (Wielkopolska) hali wraz z nową linią produkcyjną. Przedsiębiorstwo chce zatrudnić przynajmniej 10 nowych pracowników do końca 2014 r. Jest to już drugie zezwolenie dla firmy w ŁSSE.

Czwarte zezwolenie na działalność w strefie otrzymał BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego. W ramach nowej inwestycji, wartej co najmniej 4,2 mln zł, BSH zamierza wybudować w Łodzi nowy budynek biurowy, w którym utworzone zostałoby centrum usług wspólnych, świadczące m.in. usługi finansowo-księgowe. Thermica wybuduje w Skierniewicach zakład produkcyjny płyt styropianowych oraz chemii budowlanej. Obiekt zostanie wyposażony w linię do produkcji styropianu oraz produkcji zapraw klejowych. Spółka zainwestuje co najmniej 2,1 mln zł do końca 2015 r. oraz zatrudni przynajmniej 15 pracowników do końca marca 2015 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu