Nowe życie funduszu NFI Victoria

GN
opublikowano: 07-10-2009, 00:00

NFI wchłonął trzy spółki i zrobił pierwszy krok na drodze do holdingu. I zamknął dwie transakcje.

NFI wchłonął trzy spółki i zrobił pierwszy krok na drodze do holdingu. I zamknął dwie transakcje.

Pod hasłem realizacji zapowiedzi upłynął wczorajszy dzień w NFI Victoria. Giełdowy fundusz zrobił pierwszy krok na drodze do zapowiedzianego przekształcenia w bank inwestycyjny. Wchłonął dom maklerski Rubicon Partners, Beskidzkie Biuro Consultingowe i Egzo Group agencję PR, które stały się spółkami zależnymi. Zapłacił za nie akcjami wyceniając przejmowane spółki na odpowiednio: 20 mln zł, 5 mln zł, 1,4 mln zł.

— Mamy już pion obsługi transakcji i inwestycji. Prowadzimy rozmowy, które mają prowadzić do dalszej rozbudowy grupy zgodnie ze strategią — mówi Grzegorz Golec, szef rady nadzorczej.

Transakcje zamieszały w akcjonariacie — jedynym akcjonariuszem powyżej progu 5 proc. jest spółka G-Force, do niedawna zależna Grzegorza Golca. Jednak w sumie około 60 proc. akcji będzie w rękach osób budujących holding.

NFI Victoria zamknęła też oficjalnie anonsowaną inwestycję w Gino Rossi. Objęła znaczący pakiet akcji obuwniczej spółki i pozyskała dla niej inwestora branżowego: Wojasa, który objął 10 proc. akcji. Czy to zapowiedź fuzji?

— Na pierwszy rzut oka Gino Rossi i Wojas do siebie pasują, ale o tym, czy fuzja będzie opłacalna, zdecydujemy za kilka miesięcy. Gino Rossi jest w trakcie restrukturyzacji. Widać pierwsze efekty, ale w tym roku spółce ciążyć będą jeszcze koszty zmian. Znaczącą poprawę będzie widać od pierwszego kwartału 2010 r. Dlatego nie jest to dla nas inwestycja krótkoterminowa — mówi Grzegorz Golec.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GN

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu