Nowi Chińczycy chcą na GPW

opublikowano: 13-05-2014, 08:00

Dalekowschodni producent części do aut i ciężkich maszyn wybiera się na dwie giełdy europejskie — do Frankfurtu i Warszawy.

Produkujący maszyny dla przemysłu środków higieny Peixin może niedługo przestać być chińskim rodzynkiem na warszawskiej giełdzie. Już w czerwcu 2014 r. chce zadebiutować na rynku JJ Auto, producent części do pojazdów użytkowych i ciężkich maszyn. Spółka przygotowuje się do przeprowadzenia pierwszej oferty publicznej— równolegle na giełdach we Frankfurcie i w Warszawie. Spółka została założona w 1998 r. Zatrudnia ponad 600 osób i sprzedaje swoje produkty wyłącznie na rynku chińskim.

W 2013 r. osiągnęła 108,5 mln EUR (453,5 mln zł) przychodów i 17,1 mln EUR zysku netto (71,5 mln zł). Zysk operacyjny wyniósł 23 mln EUR (96,1 mln zł). Oferta zostanie przeprowadzona na podstawie prospektu emisyjnego, który zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez niemiecką komisję papierów wartościowych BaFin. Następnie prospekt zostanie notyfikowany w polskiej Komisji Nadzoru Finansowego. W Polsce liderem konsorcjum biur maklerskich, za pośrednictwem których będzie można nabyć akcje JJ Auto, będzie Dom Maklerski DF Capital.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nowi Chińczycy chcą na GPW