Nowi finansowi w Nowej Gali

Sebastian Gawłowski
14-10-2004, 00:00

Rodzimi inwestorzy finansowi od wczoraj kontrolują Ceramikę Nowa Gala. W listopadzie spółka podzieli się z akcjonariuszami planami na przyszłość.

NFI Jupiter sprzedał pakiet stanowiący 51,86 proc. akcji Ceramiki Nowa Gala (CNG), producenta gresowych płytek ceramicznych, po 6,3 zł za sztukę. Zainkasował 135 mln zł i wciąż jest akcjonariuszem spółki z Końskich. Ma 6,5 proc. akcji, które nie zostały dopuszczone do obrotu publicznego. Sprzedany pakiet znalazł się w rękach rodzimych inwestorów finansowych, którzy wiążą spore nadzieje z perspektywami rozwoju CNG.

Sprzedaż akcji przez Jupitera jest związana z wygaszaniem działalności przez fundusz.

— Jesteśmy udziałowcami Nowej Gali od 2001 r. i uważam tę inwestycję za wzorcową. Przez trzy lata wartość naszego pakietu została potrojona. Zostawiamy spółkę w dobrych rękach z równie dobrymi perspektywami. Pakiet akcji, który wciąż posiadamy, będzie dopuszczony do obrotu giełdowego najwcześniej za rok — mówi Janusz Koczyk, prezes NFI Jupiter.

Żaden z funduszy, które nabyły akcje spółki, nie przekroczył 5 proc. Wniosek: w transakcji uczestniczyło ich kilkanaście.

— Duży popyt świadczy, że spółka jest pozytywnie oceniana przez inwestorów — zaznacza Rafał Abratański, wiceprezes Internetowego DM, który pilotował transakcję.

10 listopada spółka opublikuje wyniki za III kwartał.

— Udziałowcy mogą oczekiwać dobrych informacji. Zaprezentujemy też nasze plany, które przewidują nie tylko rozwój organiczny. Myślimy też o przejęciach — zapowiada enigmatycznie Waldemar Piotrowski, prezes i największy akcjonariusz Ceramiki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nowi finansowi w Nowej Gali