Nowi szefowie w polskim IT

MGA
opublikowano: 09-01-2013, 17:50

Ronald Binkofski stanie na czele polskiego oddziału Microsoftu, a Ales Bartunek pokieruje IBM.

Po kilku miesiącach bezkrólewia polski oddział Microsoftu ma nowego szefa. Jednak wbrew rynkowym spekulacjom Jacka Murawskiego, który w październiku odszedł z firmy, nie zastąpiła żadna z gwiazd branży informatycznej. Amerykański koncern poszukał następcy we własnych szeregach. W ten sposób dyrektorem generalnym polskiego oddziału został Ronald Binkofski. Przez ostatnie dwa lata zarządzał oddziałem koncernu na rynku rumuńskim, a wcześniej kierował działami nowych technologii i marketingu w Polsce.

- Niedawno wprowadzone produkty dla użytkowników końcowych, z Windows 8 na czele, jak i rozwiązania serwerowe dają nam niepowtarzalną szansę rozszerzenia udziału w rynku. Jestem przekonany, że wspólnie z ponad 300-osobowym zespołem będziemy w stanie tę szansę wykorzystać – mówi Ronald Binkofski, dyrektor generalny polskiego oddziału Microsoft.

Nowego szefa w Polsce ma także inny międzynarodowy gigant IT. Annę Sieńko, która od 2009 r. kierowała IBM Polska zastąpił Czech Ales Bartunek. Ostatnio kierował IBM Turcja. Podobnie jak Sieńko będzie odpowiadał za rynek polski i państwa bałtyckie.

Wyświetl galerię [1/2]

Binkofski Ronald (fot. Puls Biznesu)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MGA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Nowi szefowie w polskim IT