Nowi właściciele w Złotej 44

  • Marta Sieliwierstow
06-07-2016, 13:00

Catella, międzynarodowy fundusz z siedzibą w Niemczech, kupił 72 apartamenty w warszawskim wysokościowcu Złota 44.

Dwa lata temu, mający długoletnią i skomplikowaną historię apartamentowiec, za 65 mln EUR od Orco Property Group kupiły wspólnie deweloper BBI Development i amerykański fundusz Amstar. Orco zainwestowało w budynek aż 165 mln EUR, a więc jak przyznają nowi właściciele cena była bardzo atrakcyjna. W ubiegłym roku firmy rozpoczęły sprzedaż apartamentów, a teraz Catella kupiła całe dziewięć pięter - od 11 do 19. Znajdujące się na nich apartamenty będą przeznaczone na długoterminowy wynajem.

Złota 44
Wyświetl galerię [1/3]

Złota 44

Krzysztof Wierzbowski

- Złota 44 to nasza pierwsza inwestycja w Polsce oparta o strategię najmu długoterminowego. Naszą grupą docelową będą osoby aktywne zawodowo, szukające wysokich standardów i komfortu, takie jak szefowie zagranicznych firm, menadżerowie, dyplomaci – mówi Xavier Jongen, dyrektor zarządzający Catella Real Estate AG.

Na pięćdziesięciu dwóch piętrach Złotej 44 znajdzie się 287 mieszkań o łącznej powierzchni 36 tys. mkw. Najmniejsze lokale mają ok. 65 mkw., największe średnio 320 mkw. Wyjątkiem jest znajdujący się na trzech ostatnich piętrach penthouse o powierzchni ponad 500 mkw.

- Apartamenty kupione przez fundusz mają łączną powierzchnię ponad 8,2 tys. mkw., co stanowi ok. 23 proc. całej powierzchni budynku. Jest to transakcja bez precedensu na polskim rynku nieruchomości mieszkaniowych. To dowód na to, że zarówno Złota 44, jak i cały czas Polska jest bardzo dobrze postrzegana przez inwestorów – przekonuje Michał Skotnicki, prezes BBI Development.

Wszystkie apartamenty w Złotej 44 będą wykończone pod klucz. Ich średnia cena wynosi 28 tys. zł/ mkw. (w tej kwocie jest wykończenie, miejsce parkingowe oraz udział w części sportowo – rekreacyjnej). To ponad o połowę mniej niż w szczytowym momencie oczekiwał poprzedni właściciel. Kupujący mogą wybierać z dziewięciu wariantów wykończenia. Mogą też łączyć apartamenty, aby uzyskać pożądaną wielkość.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Sieliwierstow

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Nieruchomości / Nowi właściciele w Złotej 44