Nowoczesne toalety według Billa Gatesa

Radosław Opas
opublikowano: 06-11-2018, 22:00

200 mln USD — tyle fundacja Billa i Melindy Gatesów zainwestowała w siedmioletni program badań nad sanitariatami — napisał Bloomberg.

Miliarder jest przekonany, że toalety to poważny problem biznesowy i cywilizacyjny, a dzięki ich „wynalezieniu na nowo” będzie można uratować rocznie pół miliona niemowląt i zaoszczędzić 233 mld USD. — Technologie, które tu wykorzystamy, to największy postęp w produkcji urządzeń sanitarnych od prawie 200 lat — powiedział Bill Bates podczas wystawy w Pekinie, gdzie zaprezentowano 20 nowatorskich projektów toalet i pomysłów na przetwarzanie ścieków.

Wyjaśnił też, że ludzkie odchody zawierają około 200 bln komórek rotawirusów, 20 mld bakterii Shigella i 100 tys. jaj pasożytów. Skąd oszczędności? 233 mld USD to roczne koszty walki z biegunką, cholerą i innymi chorobami wywołanymi przez brak dostępu do czystej wody oraz życie w złych warunkach sanitarnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Radosław Opas

Polecane