Nowy biznes Europ Assistance

Firma asystencka zajmie się polisami komunikacyjnymi BRE Ubezpieczenia. Będzie likwidować szkody.

Na rynku ubezpieczeniowym pojawił się nowy gracz, który oferuje trudno dostępne nad Wisłą usługi zewnętrznej likwidacji szkód komunikacyjnych. Firma Europ Assistance dotychczas specjalizowała się w dostarczaniu ubezpieczycielom usług assistance, udało się jej jednak zdobyć kontrakt na likwidację szkód komunikacyjnych w należącym do grupy mBanku towarzystwie BRE Ubezpieczenia.

W ramach przygotowań do uruchomienia nowej działalności spółka przeprowadziła reorganizację działu likwidacji szkód i inwestycje w IT. — Nawiązaliśmy także współpracę z firmami zajmującymi się rzeczoznawstwem na terenie całego kraju, a do naszego zespołu dołączyli rzeczoznawcy komunikacyjni— mówi Joanna Nadzikiewicz, dyrektor handlowy Europ Assistance.

Dzięki temu firma może świadczyć usługi likwidacji tak, jak to robią ubezpieczyciele. Ma własną sieć współpracujących z nią warsztatów samochodowych, zapewnia poszkodowanym samochody zastępcze, a w razie konieczności zajmuje się rehabilitacją.

BRE Ubezpieczenia to towarzystwo, które od momentu startu siedem lat temu posiłkuje się zewnętrznymi firmami w likwidacji szkód. Jego długoletnim partnerem było sopockie Ergo Hestia. Europ Assistance natomiast prowadziła wcześniej dla ubezpieczyciela infolinię szkodową.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Gawrychowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu