Nowy fundusz Jakubasa ma 3 mld zł na inwestycje

ISBnews
05-12-2013, 11:16

Fundusz Inwestycji Polskich (FIP), nowy wehikuł finansowy założony przez Zbigniewa Jakubasa i Mennicę Polską, rozmawia na temat przejęcia 2-3 polskich firm z sektora przemysłowego, poinformował inwestor. Według niego, FIP wraz z partnerami może praktycznie "od ręki" zainwestować 3 mld zł.

Zbigniew Jakubas, fot. Marek Wiśniewski
Zobacz więcej

Zbigniew Jakubas, fot. Marek Wiśniewski

"Mam upatrzone 2-3 firmy, dwie są w toku rozważań i analiz. Są to oczywiście spółki do restrukturyzacji. Wartość dwóch z nich to kilka-kilkanaście milionów złotych, ale na przejęcie kontroli nad trzeci musielibyśmy wydać ok. 3 mld zł" - powiedział Jakubas dziennikarzom podczas debiutu Newagu.

Szef RN debiutanta dodał, że z Mennicą Polską założył fundusz inwestycyjny, który ma być wehikułem finansowym dla kolejnych działań. Fundusz Inwestycji Polskich nadal będzie inwestował w przedsiębiorstwa przemysłowe, a środki możliwe do wyłożenia przez nowy podmiot są bardzo duże.

"Wspólne z innymi inwestorami jesteśmy w stanie praktycznie od razu położyć 3 mld zł, z czego gros stanowiłyby pieniądze moje oraz moich spółek. Podtrzymuję, że interesuje nas nadal tylko rynek krajowy" - zaznaczył Jakubas.

Właściciel Newagu dodał, że nie rezygnuje także z dalszych inwestycji w spółce. Według niego, w ciągu najbliższych 4 lat spółka zainwestuje w rozwój ok. 100 mln zł. Główną potrzebą jest budowa nowej hali produkcyjnej.

"W ciągu 5 lat Newag może urosnąć nawet 5-krotnie. Spółka ma taki potencjał, rynek także jest w trendzie wzrostowym" - podsumował Jakubas.

Akcje spółki Newag zadebiutowały na rynku głównym warszawskiej giełdy po cenie 22,95 zł, tj. o 20,79% powyżej kursu odniesienia. Jest to 448. spółka notowana na głównym rynku oraz 19. debiut na tym rynku w 2013 roku. W ramach oferty publicznej ostateczna liczba akcji oferowanych została ustalona na poziomie 19.561.113, co stanowi ok. 43,47% kapitału zakładowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nowy fundusz Jakubasa ma 3 mld zł na inwestycje