Nowy gracz na rynku magazynów

Emil Górecki
23-05-2011, 10:35

Skierniewicka spółka wciska się na rynek, który do tej pory zarezerwowany był dla dwóch niemieckich firm.

Mirbud zbuduje dla Panattoni magazyn z częścią biurową w Łodzi. Spółka dostanie za prace 3 mln EUR brutto (14,5 mln zł). Z placu budowy zejdzie do 1 września 2011 r. Kontrakt może nie jest bardzo duży, ale klient znaczący. Panattoni to drugi co do wielkości gracz na polskim rynku magazynów z 1,2 mln mkw. hal. Dotychczas wykonawcami hal dla wszystkich znaczących deweloperów magazynowych w Polsce były tylko dwie niemieckie firmy budowlane: Goldbeck i Depenbrock.

— Wkrótce podpiszemy kolejny kontrakt z Panattoni. Staramy się o podobne także u innych deweloperów — mówi Jerzy Mirgos, dyrektor generalny i główny właściciel Mirbudu.

Skierniewicka spółka od trzech lat starała się także o kontrakty od dewelopera ProLogis.

— Przyglądamy się ofertom Mirbudu, jednak na razie żadnego kontraktu z nimi nie podpisaliśmy — mówi Rafał Ziemiec, project manager w ProLogisie.

Więcej w poniedziałkowym "Pulsie Biznesu"

Kierowany przez Jerzego Mirgosa Mirbud chce budować magazyny dla dużych deweloperów. Dotychczas ten rynek należał do dwóch niemieckich spółek.
Zobacz więcej

Kierowany przez Jerzego Mirgosa Mirbud chce budować magazyny dla dużych deweloperów. Dotychczas ten rynek należał do dwóch niemieckich spółek.

KUP ONLINE>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Emil Górecki

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Nowy gracz na rynku magazynów