Nowy gracz w Liberty Group

GRA
15-10-2009, 00:00

Liberty Group ma w akcjonariacie nowego gracza. To Nordpress, kolporter "Metra".

Liberty Group ma w akcjonariacie nowego gracza. To Nordpress, kolporter "Metra".

W akcjonariacie Liberty Group — agencji PR notowanej na New Connect — pojawił się nowy gracz. Chodzi o grupę Nordpress, która specjalizuje się w dystrybucji i kolportażu prasy oraz działaniach BTL. Firma i jej właścicielka, Katarzyna Janik, kontrolują 8,5 proc. kapitału Liberty Group.

— Jesteśmy zainteresowani zwiększaniem udziału w kapitale tej spółki. To wynika z naszej strategii, która zakłada inwestycje w pokrewne biznesy — mówi Artur Jankowski, dyrektor zarządzający Nordpress.

Nowy akcjonariusz dziś zamierza się spotkać z zarządem Liberty Group. Jak deklaruje — będzie to spotkanie zapoznawcze. Potem, w zależności od rozwoju sytuacji, rozważy zwiększenie zaangażowania, choć w grę wchodzi również wyjście ze spółki.

Nordpress pozycjonuje się jako nr 1 na rynku dystrybucji prasy bezpłatnej (w ujęciu wolumenowym). To efekt współpracy z Agorą, która zleca firmie dystrybucję "Metra". Nordpress nie ujawnia wyników.

— Mogę jedynie powiedzieć, że jesteśmy na plusie — zapewnia Artur Jankowski.

Ewentualne nadwyżki kolporter lokuje na giełdzie.

— Obecnie mamy małe pakiety trzech spółek, ale nie zamierzamy ujawniać się w ich akcjonariacie — twierdzi Artur Jankowski.

Liberty Group to w ostatnich tygodniach "gorąca" spółka. Najpierw z pakietem prawie 10 proc. akcji ujawniła się spółka Art New Media, zajmująca się handlem dziełami sztuki. Nie kryje, że wobec Liberty Group ma długofalowe zamiary. Tydzień później w akcjonariacie pojawił się Zbigniew Ekman (przekroczył próg 5 proc.). Kontrolny pakiet 33 proc. ma giełdowy fundusz Capital Partners.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nowy gracz w Liberty Group