Nowy kandydat: Igor Chalupec

Paweł Janas
opublikowano: 09-09-2004, 00:00

We wrześniu mamy poznać nowego szefa PKN Orlen. Czy będzie nim wiceminister finansów Igor Chalupec?

Paweł Gricuk, Paweł Olechnowicz, Marek Kossowski... W ciągu ostatnich dwóch miesięcy kilkanaście osób było wymienianych przez media jako potencjalni kandydaci na szefa PKN Orlen, największej polskiej spółki paliwowej. Wciąż pojawiają się też nowe nazwiska osób, które mogłyby zastąpić na tym stanowisku Zbigniewa Wróbla i jego pechowego następcę Jacka Walczykowskiego (pełnił urząd trzy tygodnie).

— Jacek Socha, minister skarbu, widziałby na tym stanowisku Igora Chalupca, obecnego wiceministra finansów — twierdzi nasz informator.

Zadecyduje rada

Wiadomość o kandydaturze ministra Chalupca potwierdziła nam osoba zaangażowana w poszukiwania nowego prezesa Orlenu.

— Decyzja należy jednak do rady nadzorczej PKN Orlen — zastrzegł nasz rozmówca.

Sam kandydat był natomiast zaskoczony tą informacją.

— Nie otrzymałem od ministra skarbu takiej propozycji. Z tego, co mi wiadomo, mojego nazwiska nie ma także na liście kandydatów przygotowanej dla rady nadzorczej — twierdzi Igor Chalupec.

Rada spotyka się 17 września. Ma się zapoznać z kandydatami zaproponowanymi przez firmę doradczą Korn/Ferry. Członkowie rady zaprezentują też swoich kandydatów. Nowego szefa Orlenu mamy poznać jeszcze we wrześniu, chociaż raczej nie zostanie on wybrany podczas tego posiedzenia.

Bankowiec po SGH

Igor Chalupec, podsekretarz stanu w resorcie finansów, generalny inspektor Informacji Finansowej, urodził się w 1966 r. Ukończył Szkołę Główną Handlową (wydział Handlu Zagranicznego) oraz Uniwersytet Warszawski (Wydział Prawa i Administracji). Przez większą część kariery zawodowej był związany z bankiem Pekao. W latach 2000-03 był wiceprezesem zarządu tej spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Janas

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nowy kandydat: Igor Chalupec