Nowy olej do aut ciężarowych

Marcin Bołtryk
opublikowano: 31-03-2005, 00:00

Shell wprowadził na rynek polski nowy olej przeznaczony do samochodów ciężarowych. Shell Rimula Signia spełnia wymagania silników zgodnych z normą Euro 4. Jest to olej syntetyczny o bardzo niskich poziomach zawartości siarki, fosforu i popiołu siarczanowego, zgodnych z kryteriami wyznaczonymi przez klasyfikację jakościową ACEA E6.

Shell Rimula Signia występuje w klasyfikacji lepkości SAE 10W-40. Oznacza to, że jest produktem wielosezonowym, który gwarantuje ciągłość i bezproblemowość pracy w temperaturze -30 stopni Celsjusza oraz zapewnia dobre smarowanie w wysokich temperaturach. Norma Euro 4 wejdzie w życie w październiku 2005 r. Chcąc spełnić jej wymogi co do ograniczenia emisji zanieczyszczeń, producenci samochodów ciężarowych w konstrukcjach silników Diesla stosują nowoczesne rozwiązania i systemy zmniejszające poziom zanieczyszczeń powstających w wyniku spalania paliwa. Obecność tych systemów w silniku wymaga stosowania najwyższej jakości środków wspomagających jego pracę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu