Nowy ośrodek technik kosmicznych

opublikowano: 19-02-2019, 22:00

KP Labs, gliwicka spółka specjalizująca się w tworzeniu rozwiązań IT w zakresie obrazowania komputerowego i uczenia maszynowego, przystąpiła do budowy kompleksu biurowego, którego częścią będzie ośrodek badawczo-rozwojowy (B+R).

Realizowane będą w nim prace w zakresie elektroniki i technik kosmicznych, związane głównie z konstrukcją i rozwojem małych satelitów. Firma jest już zaangażowana w budowę satelity Intuition-1, którego celem jest „przeprowadzenie obserwacji Ziemi z wykorzystaniem instrumentu hiperspektralnego i zaawansowanym przetwarzaniem danych na pokładzie, opartym na głębokich sieciach neuronowych”. Powierzchnia użytkowa budynku została rozplanowana na 2,3 tys. mkw. Na dachu centrum zainstalowane zostanie obserwatorium z kopułą o średnicy 4,5 m — inżynierom umożliwi ono obserwację satelitów. KP Labs zapowiada, że podejmie starania o uzyskanie dla ośrodka statusu centrum B+R. Pozwoli on spółce np. ubiegać się o wyższe dotacje.

6a41a6d8-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Podłącz się
Newsletter poświęcony internetowi, nowym technologiom, mediom społecznościowym oraz gadżetom.
ZAPISZ MNIE
Podłącz się
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter poświęcony internetowi, nowym technologiom, mediom społecznościowym oraz gadżetom.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu