Nowy podmiot na liście ostrzeżeń KNF

PAP
opublikowano: 14-05-2021, 11:51

Na listę ostrzeżeń publicznych wpisano UnixBroker (Z Line Corporation LTD) – poinformowała w piątek Komisja Nadzoru Finansowego.

Siedziba KNF w Warszawie
Siedziba KNF w Warszawie
fot. Marek Wiśniewski/Puls Biznesu

Powodem wpisania UnixBroker (Z Line Corporation LTD) na listę ostrzeżeń publicznych jest podejrzenie popełnienia przestępstwa, dotyczącego art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi. Chodzi o prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia – dodała KNF w komunikacie. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Na liście ostrzeżeń publicznych odnośnie UnixBrokera (Z Line Corporation LTD) można znaleźć informację, że ten podmiot nie jest zarejestrowany w Polsce.

Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których Komisja zgłosiła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Jej celem jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane