Nowy prezes Grupy Azoty "Siarkopol" w Grzybowie

  • PAP
opublikowano: 29-06-2022, 19:29
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Łukasz Komendera został powołany na stanowisko prezesa Grupy Azoty „Siarkopol” w Grzybowie (Świętokrzyskie) – poinformowała w środę spółka. Wyboru dokonała rada nadzorcza na posiedzeniu 28 czerwca.

Jak poinformowano w środę w komunikacie zamieszczonym na stronie spółki nowo wybrany prezes Grupy Azoty "Siarkopol" w Grzybowie dr Łukasz Komendera "to menadżer z wieloletnim doświadczeniem na stanowiskach w randze dyrektora, członka zarządu i rady nadzorczej specjalizujący się w doradztwie techniczno-technologiczno-inwestycyjnym".

Był związany z sektorem zbrojeniowym. Pracował na stanowiskach kierowniczych w Polskim Holdingu Obronnym sp. z o. o. (2013-2014), PIT - RADWAR S.A. (2014-2015). Zasiadał w zarządach spółek należących do Polskiej Grupy Zbrojeniowej: Zakładach Mechanicznych Tarnów S.A. (2016-2018), Zakładach Mechanicznych BUMAR ŁABĘDY S.A. (2020).

W latach 2012-2017 był członkiem zarządu ds. Badań i Rozwoju Federacji Firm Lotniczych BIELSKO oraz Członkiem Rady Nauka - Gospodarka w Aeronet - Dolina Lotnicza. Od 2017 roku zasiada w Zarządzie Fundacji Rozwoju Lotnictwa ZEFIR. W latach 2012-2017 był członkiem Komitetu Sterującego Programu Sektorowego dla lotnictwa "INNOLOT" prowadzonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Od 2011 roku jest Ekspertem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju ds. oceny wniosków. Od 2021 roku był Prezesem Zarządu Radom Meteo S.A. oraz Dyrektorem ds. Operacyjno-Technicznych Lotniska Warszawa-Radom.

Komendera ma 45 lat. Pochodzi ze Śląska. Jest absolwentem Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, Politechniki Śląskiej, gdzie uzyskał tytuł doktora nauk technicznych.

Od maja br. pełnił funkcję przewodniczącego rady nadzorczej Grupy Azoty Kopalnie i Zakłady Chemiczne "Siarkopol" S.A. Do czasowego wykonywania czynności prezesa zarządu spółki Komandera został oddelegowany 3 czerwca, po tym, jak ze stanowiska został odwołany dotychczasowy prezes Karol Dytkowski.

28 czerwca rada nadzorcza spółki podjęła uchwałę powierzeniu mu funkcji prezesa zarządu Grupy Azoty Kopalnie i Zakłady Chemiczne "Siarkopol" S.A.

Obecnie Zarząd Grupy Azoty Kopalnie i Zakłady Chemiczne "Siarkopol" S.A. pracuje w składzie: Prezes Zarządu dr inż. Łukasz Komendera, Członek Zarządu Wojciech Sagan, Członek Zarządu Andrzej Zieliński.

Grupa Azoty Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki "Siarkopol" S.A. rozpoczęły swoją działalność w 1966 r., są obecnie jednym z dwóch przedsiębiorstw w kraju i na świecie prowadzącym kopalniane wydobycie siarki. Firma zatrudnia obecnie ponad 800 osób.

Przedsiębiorstwo z siedzibą w Grzybowie k. Staszowa, w skład którego wchodzi m.in. kopalnia w Osieku (surowiec jest tu wydobywany metodą podziemnego wytopu siarki), od 2013 r. wchodzi w skład Grupy Azoty. Firma oferuje produkty pochodzenia siarkowego, takie jak: siarka płynna, granulowana, nierozpuszczalna, mielona i pastylkowana.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane