Nowy projekt ustawy o ZOZ-ach przekazany premierowi

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 18-02-2005, 15:02

Resort zdrowia przekazał już premierowi nowy projekt ustawy o pomocy publicznej i restrukturyzacji zakładów opieki zdrowotnej - poinformował PAP w piątek dyrektor Biura Prasy i Promocji Paweł Trzciński.

Resort zdrowia przekazał już premierowi nowy projekt ustawy o pomocy publicznej i restrukturyzacji zakładów opieki zdrowotnej - poinformował PAP w piątek dyrektor Biura Prasy i Promocji Paweł Trzciński. 

W nowym projekcie zawarte są ostatnie poprawki zaproponowane przez ministra zdrowia Marka Balickiego, a poparte przez rząd. Projekt ten jeszcze w piątek ma złożyć w Sejmie prezydent Aleksander Kwaśniewski jako własną inicjatywę legislacyjną.

W czwartek minister Balicki poinformował PAP, że zaproponuje nową zmianę, w której znajduje się zapis, że wszystkie publiczne szpitale, korzystające z pożyczki z budżetu państwa, będą mogły mieć umorzoną jej część - niezależnie od tego, czy przekształcą się w spółki, czy nie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane