Nowy świat produktów detalicznych

Materiał partnera
opublikowano: 13-06-2016, 11:23

iHestia w innowacyjny sposób ułatwia dostęp do oferty ubezpieczyciela

iHestia wszystkie produkty przedstawia w sposób matrycowy. Ofertę detaliczną w czytelny sposób dzieli na trzy części.

Dla osób prywatnych…

Górny rząd ikon na ekranie głównym sytemu — to pakiety główne z najważniejszymi produktami majątkowymi. Są ułożone tak, że im bardziej w prawo, tym szerszy zakres ochrony. Poziom niżej znajdują się pakiety tematyczne dla klientów o specjalnych potrzebach, np. intensywnie uprawiających sport. Na samym dole są tzw. produkty solo. To oferta dla klientów, którzy potrzebują podstawowej ochrony i chcą szybko sfinalizować transakcję.

Produkty zbudowane są na tej samej zasadzie — każde ryzyko dostępne jest w trzech wariantach. Wszystkie ścieżki sprzedażowe mają identyczny układ, intuicyjny sposób nawigowania.

Ergo 1 to proste ubezpieczenie mieszkania, domu, pojazdu, a także osób. Zabezpiecza podstawowe potrzeby klientów. Pakiet skierowany jest w szczególności do osób:

- poszukujących ochrony majątku od najczęściej występujących zdarzeń losowych w przystępnej cenie,

- budujących swoją niezależność finansową,

- spłacających kredyt na mieszkanie.

Atutem pakietu jest ryczałtowy wariant ubezpieczenia mienia od ognia i zdarzeń losowych. Ochrona domu lub mieszkania wraz z ubezpieczeniem wyposażenia i rzeczy osobistych do sumy 30 tys. zł.

Zryczałtowana suma ubezpieczenia dotyczy wszystkich przedmiotów ubezpieczenia. Klient nie musi szacować wartości posiadanego mienia. Jest to rozwiązanie dla osób, które nie obawiają się się poważnych szkód.

Ergo 7 to nowoczesne ubezpieczenie domu (również w budowie), mieszkania, domku letniskowego i pojazdu, a także osób. Zabezpiecza potrzeby bardziej wymagających klientów. Pakiet skierowany w szczególności do osób:

- wymagających, świadomych swoich potrzeb, którym zależy na maksymalnym dopasowaniu ubezpieczenia do swoich potrzeb,

- posiadających majątek o wyższej wartości lub szukających szerszego zakresu ochrony,

- chcących elastycznie kreować swoje ubezpieczenie.

Atutem pakietu Ergo 7 jest najszersza na rynku oferta All risk w ubezpieczeniach majątkowych i komunikacyjnych lub zakres OC w życiu prywatnym na całym świecie z sumą gwarancyjną aż 2 mln zł.

…i dla przedsiębiorców Moja Firma to propozycja produktowa przeznaczona dla prowadzących działalność gospodarczą.

W nowym pakiecie Moja Firma w ramach jednego kontaktu i jednej umowy klienci mogą ubezpieczyć majątek prywatny i służbowy. Pakiet daje możliwość ubezpieczenia wszystkich branż przy jednoczesnym braku underwritingu. Na dziś to najbardziej kompleksowe spośród rozwiązań dostępnych na rynku.

Moja Firma pozwala oszczędzać czas — ubezpiecza się majątek prywatny i firmowy jednocześnie, bez zbędnych formalności. Zyskuje się przy tym pełną ochronę majątku w ramach jednej transakcji.

Atutem pakietu jest także najszerszy Allrisk w ubezpieczeniu mienia (również w Ergo 7). Ochrona obejmuje m.in.: odpowiedzialność za szkody wyrządzone przez ubezpieczonego, jego bliskich lub pracowników. To tzw. szkody własne. Przykładem jest np. uszkodzenie przez pomoc dentystyczną wyposażenia gabinetu.

Pakiet obejmuje też skody wyrządzone przez zwierzęta należące do ubezpieczonego. Ważnym atutem jest również mała liczba wyłączeń i możliwość ubezpieczenia kilku lokalizacji i pojazdów w ramach jednej transakcji.

Moja Firma daje możliwość ubezpieczenia mienia prywatnego, jak i służącego prowadzeniu jednoosobowej działalności gospodarczej, bez konieczności rozróżniania sum ubezpieczenia. Ponadto budynek służący celom mieszkalnym oraz budynek do prowadzenia działalności gospodarczej można ubezpieczyć w ramach jednej ścieżki sprzedaży.

W Mojej Firmie ubezpieczyciel odpowiada za akty wandalizmu, np. dewastację stróżówki na posesji lub kamer monitoringu na terenie firmy. Ochrona obejmuje też kradzież zwykłą w architekturze posesji lub elementach zewnętrznych budynku czy lokalu, np. rynien lub mebli ogrodowych.

Odpowiedzialność Cywilna w Życiu Prywatnym i Zawodowym w Mojej Firmie to kilka ubezpieczeń w ramach jednego produktu:

- obowiązkowe ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania zawodu, np. ubezpieczenie OC lekarza, architekta czy inżyniera budowlanego.

- OC w działalności gospodarczej i w życiu prywatnym, które obejmuje zdarzenia związane z użytkowaniem lub posiadaniem budynku czy lokalu ale także związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, jak i szkody wyrządzone podczas wykonywania czynności życia prywatnego, szkody spowodowane przez produkt wprowadzony do obrotu czy szkody z tytułu wystąpienia czystych strat finansowych.

Moja Firma to także kompleksowe ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Ubezpieczenie chroniące od poważnych wypadków, związanych przede wszystkim z wykonywaną pracą zawodową. Ubezpieczyć można siebie, swoich bliskich i pracowników. W przypadku ubezpieczenia grupowego, obejmującego wszystkich pracowników firmy, polisę można zawrzeć w formie bezimiennej, podając tylko liczbę zatrudnionych osób. Można również skorzystać z wariantu zabezpieczenia finansowego, które wypłacane jest ubezpieczonemu w formie miesięcznej renty w razie utraty przez niego zdolności do wykonywania zawodu. W wariancie tym istnieje możliwość ustalenia sumy ubezpieczenia aż do 5 mln zł.

Podczas jednej transakcji można ubezpieczyć wiele pojazdów służących zarówno do prowadzenia działalności, jak i do celów prywatnych. Nie ma też wymogu wskazywania, w jaki sposób pojazd jest wykorzystywany. Ponadto, każdy z pojazdów może mieć inny zakres ubezpieczenia. Każdy z wariantów Autocasco, nawet podstawowy, ma w zakresie pojazd zastępczy po kradzieży.

Zakres ubezpieczenia jest elastyczny — od opcji dla osób, którym zależy na ochronie od kradzieży oraz szkód całkowitych, po formułę All risk, dla chcących ubezpieczyć swój pojazd kompleksowo. Oznacza to, że ochroną objęte są m.in. uszkodzenia wnętrza pojazdu, np. pogryzienie tapicerki przez psa. Dodatkowo jeżeli w trakcie kolizji uszkodzona zostanie jedna opona, ubezpieczyciel ponosi koszt wymiany obu opon na osi.

Moja Firma to także wiele prostych dodatków, ze zryczałtowaną składką. W ramach dodatkowego ubezpieczenia Podróż klient chroniony jest zarówno podczas podróży prywatnej, jak i służbowej. W ramach ubezpieczenia ubezpieczyciel gwarantuje organizację i pokrycie kosztów leczenia w przypadku nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku przez pierwsze 40 dni każdej podróży poza granicami kraju.

Bagaż i Cargo to ubezpieczenie mienia prywatnego i służbowego. Obejmuje utratę, zniszczenie lub uszkodzenie bagażu.

Dodatek OC Najemcy chroni właściciela nieruchomości w sytuacji, gdy najemca zniszczy lub uszkodzi mienie osoby trzeciej, np. zaleje mieszkanie sąsiada. Co istotne, kupując dodatek OC Najemcy, nie trzeba wskazywać danych i liczby najemców. To atut np. dla przedsiębiorcy krótkoterminowo wynajmującego apartamenty.

Wykupując dodatkowe ubezpieczenie Dom i Firma Assistance, można skorzystać z pomocy interwencyjnej specjalisty, np. naprawy sprzętu firmowego. Dodatkowo ubezpieczyciel organizuje zakup sprzętu komputerowego, profesjonalne odzyskiwanie danych z dysków oraz infolinię IT.

W ramach SOS Assistance klient otrzymuje natychmiastową pomoc w razie uszkodzenia bądź zniszczenia budynku lub lokalu na skutek zdarzeń losowych. Ma zagwarantowany lokal zastępczy, zarówno dla celów prywatnych jak i służbowych, jak również dozór, transport i składowanie mienia.

Do ubezpieczenia pojazdu można wybrać dodatkowo Ochronę Utraty Zniżki AC. Utrzymuje się wówczas posiadane zniżki za przebieg ubezpieczenia mimo wystąpienia szkody, ochronę prawną, która daje ubezpieczonym kompleksową ochronę w sprawach dotyczących posiadania pojazdu. Co istotne, w przypadku auta ciężarowego klientowi zostanie udostępniony pojazd zastępczy o parametrach zbliżonych do uszkodzonego. Na przykład, jeśli uszkodzeniu ulegnie samochód- chłodnia, klientowi zostanie udostępniony podobny, co uchroni jego firmę przed przestojem.

Na każdy temat

iHestia gwarantuje również dwa pakiety tematyczne. Ergo Podróż to pakiet ubezpieczeń, który zapewnia pełną ochronę w trakcie wyjazdu zagranicznego. Drugim pakietem tematycznym jest nowość — Ergo Sport — pakiet ubezpieczeń dla osób aktywnych podczas realizowania ich pasji i zainteresowań. Gwarantuje on ochronę 24 godziny na dobę, w każdym miejscu na świecie. Ubezpieczyciel przygotowuje dla klienta plan rehabilitacji, pokrywa koszty leczenia i rehabilitacji aż do wysokości sumy ubezpieczenia, ale także wspiera finansowo, gdy stan klienta będzie na tyle ciężki, że przeprowadzenie rehabilitacji nie będzie możliwe.

Produkty solo — oferta dla tych, którzy potrzebują oferty odchudzonej, czyli produkty zapewniające ubezpieczenie tego, co obowiązkowe:

- OC posiadacza pojazdu,

- Mój Dom — szybkie zawarcie umowy w celu zabezpieczenia kredytu (cesja),

- OC zawodowe — obowiązkowe ubezpieczenie dla sześciu grup zawodowych: dla lekarza, pośrednika w obrocie nieruchomościami, zarządcy nieruchomości, architekta i projektanta, inżyniera budowlanego oraz rzeczoznawcy majątkowego.

iHestia to nowe intuicyjne ścieżki sprzedaży oparte na matrycach produktowych, które umożliwiają szybką i efektywną sprzedaż. Cena nagradza klientów ubezpieczających więcej oraz tych, którzy są z Ergo Hestią od lat.

www.ergohestia.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Nowy świat produktów detalicznych