Nowy szef KNF: Od poniedziałku kontrola wewnętrzna

opublikowano: 16-11-2018, 13:03
aktualizacja: 16-11-2018, 13:16

Marcin Pachucki, który w czwartek został p.o. przewodniczącym Komisji Nadzoru Finansowego, zapowiedział, że w najbliższy poniedziałek rozpocznie się kontrola wewnętrzna w urzędzie.

Chcesz być na bieżąco z tematem afery w KNF zobacz TUTAJ>>

Marcin Pachucki, p.o. przewodniczącego KNF podczas krótkiego briefingu prasowego na Kongresie 590 w Rzeszowie zapowiedział, że w poniedziałek zacznie się kontrola wewnętrzna w sprawie działań podejmowanych przez Marka Chrzanowskiego, byłego przewodniczącego Komisji, który we wtorek podał się do dymisji. Czasowy szef nadzoru przyznał, że reputacja KNF po wybuchu afery taśmowej została nadszarpnięta, ale podkreślił, że „Działania jednej osoby nie mogą wpływać na reputację całego nadzoru”.

Marcin Pachucki powiedział, że nadzór nad rynkiem pełnią również inne instytucje: Ministerstwo Finansów, NBP i BFG i że są gotowe do podejmowania niezbędnych działań. Zapewnił, że system bankowy w Polsce jest stabilny i bezpieczny. Pytany jak długo będzie pełnił obowiązki przewodniczącego odpowiedział:

- Tymczasowa sytuacja nie służy odzyskaniu reputacji przez nadzór i mam nadzieję, że pan premier szybko podejmie decyzję w sprawie nowego przewodniczącego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Eugeniusz Twaróg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy