Nowy właściciel przy Warsaw Spire

opublikowano: 05-05-2019, 22:00

Ghelamco Poland sprzedał biurowiec Wronia 31 funduszowi inwestycyjnemu LaSalle Investment Management.

Zlokalizowany w sąsiedztwie kompleksu Warsaw Spire biurowiec Wronia 31 ma nowego właściciela. LaSalle Investment Management (LaSalle), w imieniu paneuropejskiego funduszu Encore+ nabyło od Ghelamco Poland nieruchomość, której głównymi najemcami są BNP Paribas Securities Services i Frontex — Europejska Agencja Straży Granicznej i Przybrzeżnej. Powierzchnia najmu budynku wynosi około 16,6 tys. m kw. Cena transakcji została utajniona.

Wronia 31 to budynek zlokalizowany tuż przy placu Europejskim posiadający certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie Outstanding dla etapu Post Construction (to najwyższa ocena, jaką może uzyskać budynek w ostatniej fazie tej certyfikacji — wymaga zebrania ponad 85 proc. punktów). To drugi w historii i pierwszy w ciągu ostatnich pięciu lat budynek biurowy w Polsce z tak wysoką oceną. Według Piotra Piaseckiego, dyrektora działu doradztwa finansowego JLL, firmy doradzającej Ghelamco przy tej transakcji, oprócz rozwiązań z zakresu zrównoważonego budownictwa główną zaletą biurowca jest lokalizacja, a sama transakcja stanowi kolejne potwierdzenie zainteresowania inwestorów nowym centrum biznesowym wokół ronda Daszyńskiego.

— To nieruchomość znajdująca się w okolicy o znacznie niższym wskaźniku pustostanów niż w pozostałych częściach Warszawy. Jest to doskonałe rozwiązanie dla flagowego paneuropejskiego funduszu LaSalle — mówi Francesco Coviello, Head of Transactions na Europę Środkową w LaSalle.

Biurowiec Wronia 31, oddany do użytku w 2017 r., stał się znany za sprawą swojej architektury i rozwiązań technologicznych. W marcu budynek wygrał międzynarodowy konkurs BREEAM Awards 2019 w kategorii Regional Award Central and Eastern Europe.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Berłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy