Nowym prezesem NBP zostanie U. Grzelońska z SGH - media

Internet Securities
opublikowano: 10-03-2006, 10:03

Nowym prezesem Narodowego Banku Polskiego (NBP) – po zakończeniu kadencji Leszka Balcerowicza w styczniu 2007 roku – zostanie Urszula Grzelońska, kierownik katedry ekonomii w Szkole Głównej Handlowej (SGH), dowiedział się portal Money.pl.

Nowym prezesem Narodowego Banku Polskiego (NBP) – po zakończeniu kadencji Leszka Balcerowicza w styczniu 2007 roku – zostanie Urszula Grzelońska, kierownik katedry ekonomii w Szkole Głównej Handlowej (SGH), dowiedział się portal Money.pl.

„Dwa niezależne źródła potwierdziły nam, że Lech Kaczyński podjął już decyzję, że to właśnie Grzelońska ma zostać nowym prezesem NBP” – napisał portal.

„Jest to osoba, która zyskała poparcie zarówno Jarosława, jak i Lecha Kaczyńskiego, więc jej wybór jest już praktycznie przesądzony” – powiedział informator Money.pl.

W rozmowie z Money.pl Grzelońska nie chciała skomentować tych informacji.

W ub. tygodniu prezydent Lech Kaczyński ogłosił rozpoczęcie poszukiwań kandydatów na nowego szefa NBP. Miała to być osoba o radykalnie innych poglądach na politykę pieniężną niż Balcerowicz.

Jak podał Money.pl, Grzelońska do 1989 zajmowała się teorią gospodarki socjalistycznej, zaś od roku 1989 specjalizowała się w mikroekonomii.

Według konstytucji, „Prezes Narodowego Banku Polskiego jest powoływany przez Sejm na wniosek Prezydenta Rzeczypospolitej, na 6 lat”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane