Czytasz dzięki

NSG Group zamyka zakład we Wrocławiu

opublikowano: 05-11-2019, 18:54

Japoński koncern konsoliduje biznes. Wrocławski oddział przestanie działać, pracę stracą 72 osoby. Klientów przejmą pozostałe fabryki.

Pilkington IGP we Wrocławiu będzie zamknięty. 

„We wtorek pracownicy zostali poinformowani o planach wygaszania produkcji w Oddziale Wrocław. Linie produkcyjne mają zostać zatrzymane do 9 listopada 2019 r. Zatrudnieni w oddziale pracownicy zostaną objęci procesem zwolnień grupowych” - napisała spółka w odpowiedzi na pytania „PB”.

Pracę straci 72 pracowników zakładu produkującego zestawy szklane dla branży budowlanej. To jeden z siedmiu tego typu oddziałów, pozostałe, większe, zlokalizowane są w Skierniewicach, Krakowie, Ostrołęce, Białymstoku, Bydgoszczy oraz Szczecinie i zatrudniają po 100-300 osób. Jak wynika z informacji „PB”, klientów wrocławskiego zakładu przejmą Kraków i Bydgoszcz. 

Proces wygaszania produkcji i zamknięcia zakładu zostanie przeprowadzony zgodnie z przepisami polskiego prawa. Odchodzący pracownicy otrzymają wszelkie świadczenia i odprawy wynikające z obowiązującego w Polsce ustawodawstwa. Dodatkowo pracodawca zapewni wszystkim kompleksowe wsparcie w poszukiwaniu nowej pracy.” – poinformowała spółka w komunikacie. 

To nie pierwsza zmiana w strukturze firmy, która kilka lat temu zlikwidowała oddział w Lublinie, ale potem otworzyła warsztat Pilkington AGR w Ostródzie i rozbudowała zakład Pilkington IGP w Białymstoku. 

Grupa NSG zatrudnia w Polsce ponad 4 tys. osób w trzech spółkach. W Sandomierzu i Chmielowie ma zakłady produkujące szyby samochodowe. W Sandomierzu znajduje się również centrum usług wspólnych grupy, w którym pracuje prawie 300 osób. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane