NSG Group zamyka zakład we Wrocławiu

opublikowano: 06-11-2019, 22:00

Japoński koncern konsoliduje biznes. Klientów wrocławskiego oddziału przejmą pozostałe fabryki. Pracę stracą 72 osoby.

Pilkington IGP we Wrocławiu, produkujący zestawy szklane dla branży budowlanej, będzie zamknięty. „We wtorek pracownicy zostali poinformowani o planach wygaszania produkcji. Linie produkcyjne mają zostać zatrzymane do 9 listopada 2019 r. Zatrudnieni w oddziale pracownicy zostaną objęci procesem zwolnień grupowych” — napisała grupa NSG w odpowiedzi na pytania „PB”.

Pracę stracią 72 osoby. Wrocławski oddział jest jednym z siedmiu polskich zakładów produkujących okna dla budownictwa. Pozostałe, większe, są w Skierniewicach, Krakowie, Ostrołęce, Białymstoku, Bydgoszczy oraz Szczecinie i zatrudniają po 100-300 osób. Z informacji „PB” wynika, że klientów wrocławskiego zakładu przejmą oddziały z Krakowa i Bydgoszczy.

„Proces wygaszania produkcji i zamknięcia zakładu zostanie przeprowadzony zgodnie z przepisami polskiego prawa. Odchodzący pracownicy otrzymają wszelkie świadczenia i odprawy wynikające z obowiązującego w Polsce ustawodawstwa. Dodatkowo pracodawca zapewni wszystkim kompleksowe wsparcie w poszukiwaniu nowej pracy” — czytamy w komunikacie.

To nie pierwsza zmiana w strukturze NSG. Kilka lat temu grupa zlikwidowała oddział w Lublinie, ale później rozbudowała w Białymstoku. Otworzyła też warsztat Pilkington AGR w Ostródzie. Grupa NSG zatrudnia w Polsce ponad 4 tys. osób w trzech spółkach. W Sandomierzu i Chmielowie ma zakłady produkujące szyby samochodowe. W Sandomierzu znajduje się również centrum usług wspólnych grupy, w którym pracuje prawie 300 osób.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy