Nurowski: Elektrim chce rozmawiać z Vivendi o ofercie DT

08-09-2003, 20:11

Prezes Elektrimu Piotr Nurowski zapewnia o gotowości rozpoczęcia rozmów z Vivendi Universal na temat oferty kupna PTC złożonej pod koniec sierpnia przez Deutsche Telekom. Francuzi na razie jednak milczą. Na prośbę Elektrimu Niemcy przedłużyli swoją ofertę do 12 września. Tymczasem NWZA Elektrimu Telekomunikacja, który posiada akcje PTC, zwołano na 18 września.

- Czekamy na jakiś sygnał ze strony Vivendi. Chcemy wspólnie zastanowić się nad ofertą Deutsche Telekom, ale na razie nic się w tej sprawie nie dzieje - powiedział w poniedziałek Nurowski.

Alain Delrieu, rzecznik prasowy francuskiego koncernu powiedział w poniedziałek PAP, że Vivendi podtrzymuje swoje zainteresowanie sprzedażą udziałów PTC Deutsche Telekom. Nie odpowiedział jednak, czy koncern chce rozmawiać na temat oferty z Elektrimem.

Deutsche Telekom zaoferował za 51 proc. akcji PTC 1 mld EUR. Posiada je Elektrim Telekomunikacja. Jego akcjonariuszami są tymczasem Vivendi i Elektrim. Oferta Niemców obowiązywała do 5 września, jednak przedłużyli jej obowiązywanie o 7 dni. 4 września miała zająć się nią rada nadzorcza Elektrimu Telekomunikacja, ale musiano przerwać jej obrady w związku z rezygnacją z zasiadania w niej przedstawicielki Elektrimu. Prezes Nurowski poinformował, że NWZA Elektrimu Telekomunikacja w sprawie wyboru nowego przedstawiciela spółki w RN ET zwołano na 18 września.

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

MD, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Nurowski: Elektrim chce rozmawiać z Vivendi o ofercie DT