NWZA Elektrimu może się nie odbyć

Marcin Goralewski
opublikowano: 26-02-2002, 00:00

Jacek Socha, przewodniczący KPWiG, uważa, że wyznaczone na 10 kwietnia NWZA Elektrimu może zostać zablokowane.

Jego zdaniem, akcjonariusze mogą nie porozumieć się w sprawie wyboru przewodniczącego obrad. Bez tej uchwały nie będzie można kontynuować obrad. Statut Elektrimu wymaga, aby wszystkie uchwały walnego były podejmowane większością 75 proc. głosów.

Przewodniczący nie powiedział, kto — jego zdaniem — miałby blokować obrady.

Zwołania NWZA Elektrimu zażądał BRE Bank wraz z grupą akcjonariuszy. Razem kontrolują oni ponad 20 proc. akcji Elektrimu. Podczas obrad wybrana ma zostać nowa rada nadzorcza. Wcześniej holding wyznaczył termin walnego na 25 maja. Spotkało się to ze sprzeciwem wnioskujących akcjonariuszy, którzy skierowali sprawę do sądu. Po zmianie zarządu Elektrim przesunął termin walnego na 10 kwietnia, co spotkało się z aprobatą akcjonariuszy.

Jeśli sąd upoważniłby akcjonariuszy do zwołania walnego, nie byłoby problemu wyboru przewodniczącego obrad. Wybrałby go sąd.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Goralewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / NWZA Elektrimu może się nie odbyć