NYT: kryptoinwestorzy nie kupili konstytucji USA

opublikowano: 19-11-2021, 05:56

Grupa działająca pod szyldem ConstitutionDAO nie zdołała kupić na aukcji jednego z trzynastu zachowanych egzemplarzy pierwszego drukowanego wydania konstytucji USA, donosi The New York Times.

Konstytucja została sprzedana w czwartek na aukcji w Sotheby’s za 43,2 mln USD. Nabywca jest anonimowy. Nie jest to jednak ConstitutionDAO. Organizacja poinformowała na Twitterze, że „choć nie jest to wynik, na który liczyliśmy, to wciąż dokonaliśmy rzeczy historycznej”. ConstitutionDAO zdołała zebrać w krótkim czasie ponad 40 mln USD w kryptowalutach na zakup konstytucji. Teraz zapowiada zwrot pieniędzy.

DAO oznacza zdecentralizowaną autonomiczną organizację. To rodzaj coraz bardziej popularnej formy wspólnego inwestowania wśród użytkowników kryptowalut posługujących się tzw. smart kontraktami. The New York Times przypomina, że w październiku PleasrDAO kupiła album “Once Upon a Time in Shaolin” zespołu Wu-Tang Clan za 4 mln USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The New York Times

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane