NYT: Rudy Giuliani jest bliski bankructwa

opublikowano: 02-08-2021, 13:33

Rudy Giuliani, były osobisty prawnik Donalda Trumpa, a w przeszłości burmistrz Nowego Jorku, jest bliski bankructwa, informuje The New York Times powołując się na anonimowe źródła.

Giuliani ma problemy finansowe z powodu konieczności pokrycia wielkich kosztów prawnych wynikających z toczących się wobec niego postępowania federalnego oraz procesu firmy obsługującej wybory prezydenckie, która żąda od niego za zniesławienie 1,3 mld USD. The New York Times zwraca uwagę, że były prawnik Donalda Trumpa nie może liczyć na pomoc byłego prezydenta. Według wcześniejszych doniesień The Washington Post, jego niezadowolenie i decyzję wstrzymania wynagrodzenia miało wywołać żądanie Giulianiego wypłaty honorarium wysokości 20 tys. USD dziennie kiedy jeździł po USA promując teorię, według której wybory prezydenckie z 2020 roku zostały sfałszowane. Uporczywe twierdzenie o sfałszowaniu wyborów spowodowało, że w czerwcu nowojorski sąd apelacyjny zawiesił Giulianiego w możliwości wykonywania zawodu prawnika, co dodatkowo pogorszyło jego sytuację finansową.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Drus, nyt.com

Polecane