O 33 mniej sposobów na wsadzenie za kratki

ŁO, "Rzeczpospolita"
opublikowano: 11-02-2010, 12:25

- Rewolucyjne poprawki do kodeksu karnego Federacji Rosyjskiej. Znikną 33 możliwości tymczasowego aresztowania przedsiębiorcy – informuje „Rzeczpospolita”.

To ważna informacja dla rosyjskich przedsiębiorców, bo do tej pory zdarzało się nawet, że na mocy prawa przetrzymywano podejrzanych ludzi nawet kilka lat.

- Za niektóre rodzaje przestępstw gospodarczych nie powinno się na poziomie śledztwa od razu upychać ludzi do więzień – mówił w grudniu prezydent Dmitrij Miedwiediew.

Nowelizacja znosi możliwość aresztowania przypadku m.in. nielegalnej działalności gospodarczej, paserstwa, piractwa, fałszowania znaków towarowych i unikania płacenia ceł i podatków.

Tymczasowy areszt może być jednak stosowany m.in. w przypadku podejrzenia o kradzież majątku firmy drogą oszustwa. A to najczęstszy przypadek, w którym przedsiębiorcy trafiają za kratki, w pierwszej połowie 2009 roku takich spraw było 20 tys.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, "Rzeczpospolita"

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / O 33 mniej sposobów na wsadzenie za kratki