O ponad 20 proc. spadły dostawy smartfonów w Chinach

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 11-01-2021, 12:55

Ubiegły rok nie był udany dla rynku smartfonów. Na jego największej części, w Chinach odnotowano ponad 20 proc. spadek, informuje Reuters.

fot. Vladimir Gerdo/TASS/Forum
fot. Vladimir Gerdo/TASS/Forum

Na krajowym chińskim rynku, dostawy smartfonów zmniejszyły się e 2020 r. aż o 20,4 proc. spadając do 286 mln z 372 mln rok wcześniej. W 2019 r. spadek sięgał jedynie 4 proc.

W samym grudniu dostawy w ujęciu rocznym zmniejszyły się o 12,8 proc. do 25,23 mln sztuk.

Zaprezentowane przez China Academy of Information and Communications (CAICT) dane wyraźnie obrazują skalę z jaką pandemia uderzyła w ten segment rynku telekomunikacyjnego odciskając swoje piętno zarówno na popycie, jak i łańcuchu dostaw. Dodatkowym czynnikiem ograniczającym był obserwowany wzrost długości okresu posiadania telefonu przed jego zmianą na nowszy model.

Gdyby nie wybuch pandemii sytuacja zapewne nie byłaby aż tak zła, szczególnie, że z uwagi na coraz szersze implementowanie technologii 5G, analitycy i producenci liczyli na wzrost sprzedaży urządzeń zawierających to rozwiązanie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane