O. Rydzyk: rozliczymy polityków w wyborach

DI, PAP
opublikowano: 01-04-2008, 15:27

O cierpliwość i dobrą pamięć przy urnie wyborczej zaapelował do słuchaczy Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk, komentując wtorkową debatę w Sejmie nad ratyfikacją Traktatu Lizbońskiego.

"Trzeba walczyć, pokojowo walczyć o dobro, o prawdę. Alleluja i do przodu, nigdy się nie poddać. A tu patrzmy: przyjdą wybory, nawet gdy już Polska będzie tylko takim województwem" - mówił na antenie dyrektor Radia Maryja.

Redemptorysta nie wymienił nikogo z nazwiska, ale nawiązał do wcześniejszej deklaracji Jarosława Kaczyńskiego, gdy zapewniał, że klub PiS nie zgodzi się, by Polska stała się województwem w UE.

"Sami mówili, ci którzy później spotykali się, opowiadali różne rzeczy, sami mówili, że to będzie takie województwo. Jednego dnia mówili to, na drugi dzień co innego robili i robią" - podkreślił o. Rydzyk.

"A my patrzmy, kto jeszcze oszukał; będą wybory, nawet do tego województwa, to trzeba będzie wiedzieć kogo wybrać. Trudno, tych powtórek już niejedna była w Polsce, ale powoli trzeba poszerzać przestrzeń wolności i zdobywać ją cały czas" - dodał duchowny.

Dyrektor toruńskiej rozgłośni kolejny raz ostrzegł, że spodziewa się nasilonych ataków na Radio Maryja.

"Kochani, nie wiadomo, czy (radio) będzie istniało. Te władze, te siły robią przeróżne rzeczy i najchętniej by nas zniszczyli, oni nie ustali. Wiem co mówię, nie mówimy szczegółów, dlatego tym bardziej dziękujemy za wsparcie wszystkim" - zaznaczył o. Rydzyk.

© ℗

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / O. Rydzyk: rozliczymy polityków w wyborach