O spin-off na targach w Kielcach

[MBE]
opublikowano: 27-03-2012, 00:00

Polscy i fińscy eksperci będą debatować o tym, jak zwiększyć komercjalizację badań w szkołach wyższych i zakładać firmy.

Na targi edukacyjne organizowane pod koniec marca przez Targi Kielce zjadą naukowcy i specjaliści z Finlandii i Polski. Będą rozmawiać o działalności typu spin-off , o tym, jak podwoić komercjalizację badań na uniwersytecie i założyć przedsiębiorstwo. Wydarzenie odbędzie się od 28 do 30 marca.

Jak zwracają uwagę jego organizatorzy — od kilku lat w Polsce można zauważyć wzrost zainteresowania działalnością spin–off oraz spin-out, a to za sprawą finansowego wsparcia, jakie można uzyskać z programów operacyjnych. Nadal jednak jest na tym polu wiele do zrobienia.

— Mamy potencjał naukowy — w Polsce działa 470 uczelni wyższych zatrudniających około 100 tysięcy nauczycieli akademickich. Co stoi na przeszkodzie, aby polscy naukowcy drogo sprzedawali swoją wiedzę? Targi Edukacja, które organizujemy w Kielcach już po raz siedemnasty, staną się w tym roku miejscem, w którym postaramy się uzyskać odpowiedź na to pytanie — mówi dr Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.

Pierwszego dnia targów odbędą się: wykład „Wiedza, Umiejętności i Przedsiębiorczość generująceinnowacyjność i konkurencyjność” oraz warsztaty pt. „Fińska droga do sukcesu edukacyjnego — modelowe rozwiązania dla europejskiej edukacji”. Drugiego dnia zorganizowane będą: seminarium pt. „W jaki sposób podwoić komercjalizację badań na swoim uniwersytecie i założyć nowe przedsiębiorstwa spin-off” oraz warsztaty „Droga do przedsiębiorczości — przedsiębiorczość od przedszkola do szkoły wyższej”.

Trzeciego dnia zaś organizatorzy zapraszają na wykład „Edukacja zawodowa w Finlandii” oraz warsztaty pt. „Jak zapewnić edukację opartą na popycie — fińskie doświadczenia w zakresie edukacji zawodowej i szkoleń”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: [MBE]

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / O spin-off na targach w Kielcach