Obawy wróciły, więc GPW w dół

KZ
opublikowano: 07-09-2010, 10:46

Po wczorajszym optymizmie inwestorów nie ma  już śladu. Powróciły obawy o kondycję europejskiego sektora bankowego, więc indeksy giełdowe nurkują.

Spadki w Warszawie są jednak dużo skromniejsze, niż na najważniejszych parkietach Starego Kontynentu. Na otwarciu sesji WIG20 spadł o 0,39 proc. do 2478,1 pkt., a po blisko dwóch godzinach handlu straty są zbliżone do tych notowanych w punkcie wyjścia.

Wśród największych spółek wyróżniają się przede wszystkim KGHM, którego kurs spada o 2 proc. Zarząd spółki skorygował wczoraj budżet na ten rok. Planowany zysk to 3,91 mld zł, o 35 proc. więcej, niż zakładano w lutym.

Loty obniża też TP. Jak pisze „Rz” duńska firma DTPG może wystąpił o dodatkowe 0,5 mld zł odszkodowania od operatora. Oznaczałoby to, że w sumie telekom musiałby wysupłać ponad 2 mld zł. Co na to analitycy? „PB” pisze, że seryjnie obniżają oni rekomendacje i wycenę spółki. Dziś pojawił się kolejne raporty: Waldemar Stachowiak z Ipopemy obniżył zalecenie z trzymaj do sprzedaj, a wycenę do 14,60 zł, a Vera Sutedja z Erste Banku radzi redukować zaangażowanie w TP, a nowa cena docelowa to 16 zł. Na GPW kurs przekracza 16,40 zł.

Większych emocji nie wzbudziła perspektywa pojawienia się w Biotonie (a dokładnie w jego spółce zależnej) jednej z największych na świecie firm z rynku leków generycznych. Kurs waha się w przedziale 0,21-0,22 zł.

Wyraźnie rosną notowania Marvipolu. Deweloper kupił w Warszawie za 40 mln zł trzy działki o łącznej powierzchni 5,7 ha. Prawomocne pozwolenie daje możliwość budowy na ten terenie mieszkań o łącznej powierzchni 50 tys. m kw.

Kolejny dzień skalą wzrostów i wartością obrotów wyróżniają się akcje DM IDM. Jeszcze we wrześniu Komisja Nadzoru Finansowego ma wydać zgodę na przejęcie przez brokera udziałów w banku West LB Polska.

Inwestorzy realizują tymczasem pokaźne zyski z Boryszewa. O godz. 10.17 kurs spadał o ponad 6 proc.

Dobrze radzą sobie za to spółki z branży energetycznej – PGE i Taurono – których notowania powoli, ale systematycznie pną się w górę.

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane