Obligacje USA drożeją

opublikowano: 13-05-2019, 13:55

Inwestorzy wystraszyli się zaostrzenia sporu handlowego między USA i Chinami i zaczęli szukać „bezpiecznych przystani”.

Rentowność obligacji 2-letnich USA spada o 3,9 pkt. bazowego do 2,213 proc. i jest bliska najniższej wartości od ponad sześciu tygodni. Rentowność „dziesięciolatek” spada o 3,1 pkt. bazowego do 2,424 proc., a obligacji 30-letnich o 1,5 pkt. bazowego do 2,858 proc.

Wzrost popytu na bezpieczne aktywa generują sygnały z Chin, gdzie kontrolowane przez państwo gazety piszą iż władze kraju nie zamierzają poddać się amerykańskiej presji. Z drugiej strony pojawiły się kolejne sygnały z administracji USA o zbliżającym się podwyższeniu ceł na chiński import wartości ponad 300 mld USD.

- Obie strony wygrażają sobie cłami jak nożami sprężynowymi. Wydaje się, że następne będzie ultimatum Trumpa dla Chińczyków, że mają miesiąc na spełnienie żądań albo wejdą kolejne cła na 300 mld USD importu - napisał Peter Boockvar, szef inwestycji w Bleakley Advisory Group.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane