Czytasz dzięki

OBOP: 19 proc. dla Kaczyńskiego, 20 proc. dla PO

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 08-08-2005, 20:02

Gdyby tegoroczne wybory odbyły się na początku sierpnia, to w głosowaniu prezydenckim najwięcej głosów - 19 proc. zdobyłby Lech Kaczyński, natomiast wybory parlamentarne wygrałaby Platforma Obywatelska z 20 proc. poparciem - wynika z sondażu przeprowadzonego przez TNS OBOP na zlecenie portalu internetowego Wirtualna Polska.

Gdyby tegoroczne wybory odbyły się na początku sierpnia, to w głosowaniu prezydenckim najwięcej głosów - 19 proc. zdobyłby Lech Kaczyński, natomiast wybory parlamentarne wygrałaby Platforma Obywatelska z 20 proc. poparciem - wynika z sondażu przeprowadzonego przez TNS OBOP na zlecenie portalu internetowego Wirtualna Polska.

  Drugi w rankingu prezydenckim jest Włodzimierz Cimoszewicz z 18 proc. wynikiem, a trzeci Donald Tusk, który otrzymał 17 proc. głosów respondentów. Kolejne miejsca zajęli: Andrzej Lepper (7 proc.), Zbigniew Religa (6 proc.), Maciej Gierytych (4 proc.), Marek Borowski (3 proc.).

    W sondażu parlamentarnym na drugim miejscu uplasowało się PiS z 19 proc. poparciem, następnie po 7 proc. głosów uzyskały: LPR, Samoobrona, SLD. Poparcie dla pozostałych uwzględnionych w badaniu partii nie przekroczyło 5 proc. progu wyborczego.

    Sondaż został przeprowadzony przez telefon w dniach 5-6 sierpnia, na ogólnopolskiej próbie osób powyżej 18 roku życia. Na stronie internetowej nie podano liczby osób, które uczestniczyły w sondażu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane