OBOP: PO popiera 30 proc. Polaków, PiS - 24 proc

(Tadeusz Stasiuk)
19-09-2006, 16:28

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się we wrześniu wygrałaby je Platforma Obywatelska z 30-procentowym poparciem.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się we wrześniu wygrałaby je Platforma Obywatelska z 30-procentowym poparciem; na drugim miejscu jest PiS (24 proc.) - wynika z najnowszego sondażu TNS OBOP.

W porównaniu z sierpniem nie zmieniło się poparcie dla PO natomiast PiS straciło pięć punktów proc.

Do Sejmu weszłaby także Samoobrona z 8 proc. poparciem (bez zmian) i SLD z 6 procentami (również bez zmian).

Posłów nie wprowadziłyby LPR - 4 proc. (wzrost o 1 pkt proc.) oraz SdPL, PSL i Partia Demokratyczna - demokraci.pl, z których każda uzyskała 3 proc. poparcie. PSL straciło w ciągu miesiąca 3 punkty proc. poparcia, natomiast 2 punkty zyskała Partia Demokratyczna demokraci.pl. Notowania SdPl nie zmieniły się.

58 proc. ankietowanych deklaruje gotowość udziału w wyborach: pełną gotowość zapowiada 31 proc. Polaków; raczej weźmie w nich udział - 27 proc. OBOP zwraca uwagę, że faktyczna frekwencja oscyluje wokół odsetka osób, które deklarują pełną gotowość do udziału w wyborach - można więc szacować, że do głosowania zamierza pójść co trzeci uprawniony.

Podobnie jak przed miesiącem, 15 proc. respondentów raczej nie wzięłoby udziału w wyborach, 24 proc. na pewno nie poszłoby do urn.

Według OBOP, 16 proc. respondentów nie było zdecydowanych na kogo oddadzą swój głos.

Sondaż przeprowadzono w dniach 7-11 września na losowej, reprezentatywnej próbie 957 dorosłych Polaków.DI

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / OBOP: PO popiera 30 proc. Polaków, PiS - 24 proc