Ochrona cennych polskich rzek

opublikowano: 29-03-2018, 22:00

Międzynarodowa pozarządowa organizacja ekologiczna WWF i producent technologii sanitarnej Geberit zainicjowały akcję Strażnicy Rzek.

Międzynarodowa pozarządowa organizacja ekologiczna WWF i producent technologii sanitarnej Geberit zainicjowały akcję Strażnicy Rzek. Zależy im na dotarciu do osób, którym leży na sercu dobro polskich rzek i chcą pomóc je chronić.

Wisła, Warta i mniejsze rzeki są unikatem w Europie i jednym z najcenniejszych skarbów polskiej przyrody. Należą do ostatnich rzek na kontynencie, które nie zostały uregulowane. W ich rejonach rosną rzadkie gatunki roślin, dają schronienie i pożywienie setkom gatunków zwierząt. Ekolodzy i politycy z wielu państw Europy obserwują polskie rzeki, aby deregulować rzeki w swoich krajach i odzyskać je dla natury. Zanieczyszczenia, nadmierna regulacja, użytkowanie to tylko trzy spośród wielu niebezpieczeństw, które grożą rzekom w Polsce. Największym jest jednak nieświadomość tego, że dzikie rzeki są bezcenne. Niepotrzebne regulowanie ich brzegów zwiększa ryzyko powodzi i zmienia rzeki w ekologiczne pustynie, które nie dają schronienia zwierzętom i pozbawiają ludzi wielu korzyści, m.in. dostępu do ryb.

Sposoby, jakimi Geberit i WWF chcą zapobiegać tym zagrożeniom, można poznać, odwiedzając strony www.geberit.pl/wwf i www.wwf.pl/srodowisko/rzeki. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Polecane