Ochrona danych w zatrudnieniu

opublikowano: 18-07-2018, 22:00

Jak należy traktować przetwarzanie danych osobowych w związku z wykonywaniem pracy na podstawie umów cywilnoprawnych?

Jak należy traktować przetwarzanie danych osobowych w związku z wykonywaniem pracy na podstawie umów cywilnoprawnych? Kiedy jest możliwe uzyskanie dobrowolnej zgody na ich wykorzystanie? Jak prowadzić monitoring inny niż wizyjny?

To tylko niektóre zagadnienia, których mogą dotyczyć konsultacje prowadzone przez Urząd Ochrony Danych Osobowych (UODO). Uwagi mogą wnosić wszyscy zainteresowani nowymi zasadami ochrony takich danych w relacjach pracodawca — pracownik. Posłużą one do opracowania praktycznych wskazówek dotyczących stosowania przepisów obowiązujących od 25 maja tego roku, pomocnych przy rekrutowaniu kandydatów na wolne stanowiska, jak i potem, podczas zatrudnienia. Udział w konsultacjach jest dobrowolny.

UODO czeka na sugestie do 17 sierpnia. Zaprasza wszystkich zainteresowanych do przesyłania uwag na adres mailowy: zas@uodo.gov.pl, z hasłem w tytule wiadomości: „Konsultacje Zatrudnienie”. Więcej szczegółów: https://uodo.gov.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Iwona Jackowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy