Oczekiwany spadek sprzedaży aut w USA

opublikowano: 29-01-2019, 19:57

Sprzedaż samochodów w USA w styczniu 2019 r. prawdopodobnie zmniejszyła się o około 1 proc. w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku, szacują dwie branżowe firmy konsultingowe J.D. Power i LMC Automotive. Częściowo wynikać ma to z powodu niepewności związanej z zamknięciem prac rządu, co powoduje, że niektórzy klienci opóźniali zakupy, donosi Reuters.

Całkowita sprzedaż pojazdów w styczniu szacowana jest na około 1 141 300 samochodów.

Oczekuje się, że sprzedaż detaliczna spadnie o 2,4 proc. do 886 300 pojazdów w styczniu, podczas gdy ogólna całkowita sezonowo skorygowana ilość pojazdów ma wynieść około 16,8 miliona, co stanowi spadek o 2,3 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Byłby to trzeci rok z rzędu, w którym według wstępnych danych, sprzedaż detaliczna powinna wykazywać spadki na początku roku.

Oczekuje się jednak, że średnia cena transakcyjna w styczniu będzie wynosiła około 33285 USD w porównaniu z 32313 USD przed rokiem.

Firmy konsultingowe prognozują również, że całkowita sprzedaż lekkich pojazdów w 2019 r. spadnie o 1,9 proc. do około 17 mln sztuk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy